Memoriał Cyplika na stadionie LO

W tym roku po raz czwarty na stadionie lekkoatletycznym Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli odbył się Memoriał Tadeusza Cypika. W kilkunastu konkurencjach rywalizowali młodzi sportowcy z Nowej Soli, Zielonej Góry, Słubic i Szprotawy.

Martina Cyplik składa kwiaty pod obeliskiem Tadeusza Cyplika Memoriał Lekkoatletyczny Tadeusza Cyplika na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych Powiatu Nowosolskiego. W tym roku już po raz czwarty na stadionie LO odbyły się zawody, które dedykowane są pamięci wyjątkowego nauczyciela, trenera, przyjaciela młodzieży i propagatora sportu.

W wyjątkowej atmosferze

W uroczystej inauguracji zawodów uczestniczyli zaproszeni goście – Wicestarosta Waldemar Wrześniak, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski, dyrektorzy szkół Powiatu Nowosolskiego, przyjaciele i bliscy Tadeusza Cyplika, sportowcy, trenerzy oraz młodzież. Tradycyjnie przed rozpoczęciem zawodów symboliczną wiązankę kwiatów pod obeliskiem poświęconym pamięci T. Cyplika złożyła Martina Cyplik wraz z uczniami i nauczycielami LO.

Start w biegu na 100 m chłopcówSportowa rywalizacja

W tegorocznej edycji zawodów uczestniczyli reprezentanci szkół Powiatu Nowosolskiego – LO, CKZiU Elektryk, ZSP nr 2 i ZSP nr 4, a także młodzież z Zielonej Góry, Słubic oraz Szprotawy.

Młodzi sportowcy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1000 m, bieg sztafetowy 4×100 m, skok w dal i wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem.