Mariusz Stokłosa został Członkiem Zarządu Powiatu

Podczas sesji Rady Powiatu odbyły się wybory Członka Zarządu Powiatu Nowosolskiego. Decyzją radnych został nim Mariusz Stokłosa.

W piątek 29 marca odbyła się VI sesja Rady Powiatu, podczas której odbyło się głosowanie nad wybraniem Członka Zarządu Powiatu. W sesji uczestniczyli m.in. Senator Waldemar Sługocki, Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, Wiceprezydent Jacek Milewski oraz Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga.

W styczniu rezygnację z funkcji Nieetatowego Członka Zarządu złoży Jarosław Intek. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska dziękowała radnemu za dotychczasową pracę w Zarządzie. Jednocześnie rekomendowała do objęcia tej funkcji kandydaturę Mariusza Stokłosy.

Mariusz Stokłosa ma 47 lat. Jest absolwentem administracji europejskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od wielu lat angażuje się w działalność na rzecz mieszkańców Nowej Soli oraz Powiatu Nowosolskiego. Brał udział w wielu przedsięwzięciach społecznych, jest aktywnym działaczem organizacji pozarządowych W przeszłości pracował w jednostkach samorządowych Nowej Soli i Nowego Miasteczka, a ostatnie lata Kożuchowa. Poznając specyfikę wszystkich tych miejscowości. Wcześniej przez dwie kadencje pracował także w biurze poselskim. W latach 2010-2014 był radnym miasta Nowa Sól i członkiem komisji rewizyjnej. W ostatnich wyborach samorządowych została Radnym Powiatu Nowosolskiego Koalicji Obywatelskiej.

– Jestem przekonana, że wiedza i doświadczenie Pana Mariusza Stokłosy czynią go najlepszym kandydatem na tę funkcję. Dlatego z całą odpowiedzialnością rekomenduję jego osobę jako uzupełnienie składu Zarządu Powiatu Nowosolskiego – podkreślała Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Radny Mariusz Stokłosa został wybrany Członkiem Zarządu 14 głosami (7 radnych zagłosowało przeciw).

–  Chciałbym podziękować wszystkim radnym, szczególnie radnym, którzy oddali na mnie swój głos. Zaufanie zobowiązuje, a zobowiązuje do jeszcze bardziej intensywnej pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Nowosolskiego, dla zrównoważonego rozwoju wszystkich gmin w Powiecie – dziękował po ogłoszeniu wyników głosowania radny Mariusz Stokłosa.

Głos zabrali również goście.

– Chciałby podziękować za to głosowanie, za 14 głosów na „tak”, ale także za 7 głosów na „nie”. Mam nadzieję, że czas i ciężka praca Pana Mariusza Stokłosy przekonają wszystkich Państwa, a przede wszystkim mieszkańców Powiatu Nowosolskiego, że to jest godna kandydatura – mówił Senator Waldemar Sługocki.

Przy okazji spotkania, Senator W. Sługocki podkreślał trwającą od wielu lat współprace z prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem oraz Starostą Iwoną Brzozowską i jednocześnie deklarował chęć dalszej współpracy.