Mamy koperty, które mogą uratować życie

Powiat Nowosolski przygotował dla 1300 seniorów „Koperty życia”. Zestawy, które zawierają formularze dotyczące stanu zdrowia, kartę ICE oraz naklejki informacyjne na lodówkę, zostaną przekazane osobom samotnym i przewlekle chorym.

Program zdrowotny wkracza w najważniejszy etap. 1300 „Kopert życia” to pierwsza pula zestawów przygotowana przez Powiat Nowosolski. We współpracy z gminami w najbliższym czasie “powiatowe koperty życia” trafią do seniorów.

Źródło informacji

– Program skierowany jest do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Przez jego realizację chcemy uświadomić mieszkańcom powiatu, jak ważne jest przekazanie służbom medycznym szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia. W chwili zagrożenia życia lub zdrowia „Koperta” może uratować komuś życie – podkreśla Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

W ramach programu zdrowotnego kolejne 1300 „Kopert życia”  przekażemy seniorom w 2021 roku. Również na przyszły rok zaplanowaliśmy szkolenia dla seniorów dotyczące pomocy przedmedycznej.

Zestaw dla seniora

W skład „Koperty życia” Powiatu Nowosolskiego wchodzą:

– 2 formularze dotyczące stanu zdrowia wraz z plastikową kopertą,

– naklejka informacyjna na lodówkę,

– karta ICE,

– ulotka informacyjna.

Każda osoba, która otrzyma pakiet, powinna dokładnie wypełnić formularz (kartę informacyjną) – kontakt do najbliższych osób, zażywane leki (rodzaje i dawki), uczulenia, choroby przewlekłe. Kartę należy aktualizować.

Dodatkowo przygotowaliśmy podręczne zestawy do pomocy przedmedycznej (maseczka do resuscytacji, rękawiczki jednorazowe), które otrzymają uczestnicy szkoleń organizowanych przez Powiat Nowosolski.