Mamy dofinansowanie na drogę Bytom Odrzański – Królikowice

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi Bytom Odrzański – Królikowice. Wkład własny do zadania zapewni Gmina Bytom Odrzański.

Droga łącząca Bytom Odrzański i KrólikowiceGdy na początku roku została ogłoszona lista projektów zakwalifikowanych do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.
Rozbudowa drogi powiatowej łączącej Bytom Odrzański z Królikowicami, o którą wnioskował Powiat, znalazła się na dalekiej pozycji listy rezerwowej. W sierpniu otrzymaliśmy jednak informację z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, że w związku z oszczędnościami możemy otrzymać blisko 8 250 000 zł dofinansowania na realizację tego zadania.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami inwestycja ma być realizowana w partnerstwie z Gminą Bytom Odrzański, która zapewni wkład własny do zadania.
– Ciszę się, że Burmistrz Jacek Sauter oraz Rada Miejska Bytomia Odrzańskiego podtrzymała swoje stanowisko w tej sprawie. Podczas czwartkowej sesji radni podjęli uchwałę o przekazaniu powiatowi dotacji celowej w wysokości 1 257 325 zł. Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi i bytomskim radnym za jednomyślność i dobrą samorządową współpracę na rzecz naszych mieszkańców. Mamy zielone światło do podpisania umowy na dotację z RFRD oraz przygotowanie procedury przetargowej – mówi Starosta Iwona Brzozowska.