Kupiliśmy nowy sprzęt do działań w sytuacjach kryzysowych

Namiot pneumatyczny Powiat Nowosolski kupił nowy sprzęt do działań w sytuacjach kryzysowych. Nowe agregaty prądotwórcze, namioty pneumatyczne, radiotelefony czy kamera termowizyjna będą wykorzystywane do działań na terenie całego powiatu.

W tym roku Powiat otrzymał 500 tys. zł w ramach funduszy będących w dyspozycji Lubuskiej Rady Samorządowej, który pochodzi z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zarządzania kryzysowe.

Do powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego docierają już pierwsze zakupione sprzęty m. in. radiotelefony, agregaty prądotwórcze o różnej mocy, maszty oświetleniowe, namioty pneumatyczne, osuszacze powietrza. Warto podkreślić, że szczegółowy plan zakupu został ustalony na podstawie zapotrzebowania zgłoszonego przez gminy.

Starosta Spotkała się z przedstawicielami gminStarosta Iwona Brzozowska wraz z Markiem Skrzypczakiem spotkali się z przedstawicielami gmin, którzy w swoich jednostkach odpowiadają za sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym. Podczas spotkania zostały przedstawione informacje dotyczące wydatkowania środków oraz zaprezentowano nowy sprzęt, który znajduje się już w naszym magazynie.