Kupiliśmy karetkę dla Iwano-Frankiwska

W czerwcu otrzymaliśmy list z partnerskiego miasta Iwano-Frankiwska. Były w nim podziękowania za wsparcie i dary humanitarne, które przekazywane są mieszkańcom, wojsku i szpitalom. Był też kolejny apel o pomoc – tym razem chodziło o zakup karetki lub transportu medycznego.

Przedstawiciel firmy Trans-Med przekazał karetkę do Powiatu4 sierpnia Zarząd Powiatu Nowosolskiego podpisał umowę z firmą TransMed z Nowej Soli na zakup używanego ambulansu do przewozu pacjentów, który przekażemy do Ukrainy. Nie udałoby się to bez wsparcia Miasta Nowa Sól, które przekazało dofinansowanie na ten cel
– Karetka już została nam przekazana. Przed nami jeszcze niezbędne formalności i uzgodnienia dotyczące transportu karetki do Iwano-Frankiwska. Cieszę się, że po raz kolejny możemy ofiarować nasze wsparcie mieszkańcom naszego partnerskiego miasta w Ukrainie. Inicjatywy dotyczące przekazania darów humanitarnych wspólnie z Zieloną Górą czy pomoc zorganizowana przez dyrektora Grzegorza Königsberga i uczniów CKZiU Elektryk mają swoją kontynuacje – mówi Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska.