Konwent lubuskich PCPR-ów w Nowej Soli

Starosta Nowosolski podczas konwentu PCPRStarosta Iwona Brzozowska przywitała uczestników Konwentu Dyrektorów i Kierowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Województwa Lubuskiego, który odbył się w Nowej Soli.

– Dziękuję Pani Aldonie Porczyńskiej-Nalewajko Dyrektor PCPR w Nowej Soli za zaproszenie. Spotkanie z dyrektorami i kierownikami placówek z całego województwa było okazją do rozmowy na temat ich codziennego funkcjonowania, problemów oraz wyzwań, z którymi przyjdzie się zmierzyć w najbliższym czasie – mówi Starosta Iwona Brzozowska.
Podczas dwudniowego konwentu szefowie lubuskich PCPRów rozmawiali m. in. na temat założeń nowej perspektywie finansowanej dla Województwa Lubuskiego, planowanych zmianach w ustawie o wspawaniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, a także o realizacji w praktyce programu Aktywny Samorząd – System Obsługi Wsparcia. Podsumowano również pracę Konwentu w dobiegającej końca kadencji 2020-2021.