Konsekwentnie do tytułu Mistrza Europy

Bartosz Czarnecki, zawodnik Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin na zawodach w Portugalii zdobył tytuł Mistrza Europy. To sukces, na który młody sportowiec i jego trener pracowali od dawna. Konsekwencja i ciężka praca zaprowadziły Bartosza na mistrzowskie podium.

Z młodym Mistrzem Europu spotkał się Wicestarosta Waldemar Wrześniak, który pogratulował mu tego wyjątkowego osiągnięcia. Fakt, że młodzi sportowcy znakomicie reprezentują Powiat Nowosolski podczas zawodów tej rangi zasługuje na uznanie. Tym bardziej, że B. Czarnecki ciężkie treningi i przygotowanie do zawodów doskonale godzi z nauką w klasie matematyczno-fizycznej w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli.

Miłość do sportu i karate zaszczepił w Bartoszu Czarneckim jego tata, który do dziś jest również jego trenerem. Bartek miał wtedy 8 lat. Już jako mały chłopiec brał udział w zawodach, traktował to jako zabawę i okazję do integracji. Z czasem jednak zaczął startować w zawodach wyższej rangi, a osiągane wyniki mobilizowały go do dalszej pracy.

Szczebel po szczeblu B. Czarnecki zdobywał kolejne tytuły – Mistrza Województwa, Mistrza Zachodniej Polski, Mistrza Polski i w tym roku Mistrza Europy. Jak sam przyznaje start na zawodach w Portugalii był bardzo wymagający. Pierwsza walka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Bartosz wygrał dopiero w drugiej dogrywce.

Młody Mistrz nie odpuszcza. W tym roku planuje jeszcze start w Pucharze Polski. Rok 2020 to sprawdzian na dwóch ważnych zawodach – Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.