Kolorowy piknik i promocja zdrowia

Ponad 100 wykręconych koktajli, zabawy i konkursy na boisku, Powiatowy Turniej Badmintona, profesjonalne badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego oraz promocja powiatowych programów zdrowotnych i rodzicielstwa zastępczego tak z Powiatem Nowosolskim bawili się Mieszkańcy podczas Nowosolskiego Pikniku Zdrowia w CAS.

Stoiska Powiatu cieszyły się dużym zainteresowaniemJuż po raz drugi Urząd Miasta Nowa Sól zaprosił organizacje pozarządowe, samorządy i ich jednostki oraz służby mundurowe do udziału w Pikniku Zdrowia. Wydarzenie odbyło się na terenie Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli. Mieszkańcy mogli skorzystać z darmowych porad zdrowotnych, zbadać cukier, ciśnienie, BMI. Nie zabrakło też wyzwań i konkursów dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a przy okazji miło i aktywnie spędzić czas.

Dziękuje za spotkanie na Nowosolskim Pikniku Zdrowia. Kolorowe stoiska, piknikowe zabawy, sportowe emocje i punkty informacyjne pozwoliły wszystkim miło , zdrowo i pożytecznie spędzić czas. Szczególnie dziękuję pracownikom Starostwa, przedstawicielom szpitala, PCPR oraz nauczycielom i młodzieży z powiatowych szkół, którzy sprawili, że stoiska Powiatu Nowosolskiego przyciągały tak wiele osób – podsumowała Starosta Iwona Brzozowska.