“Kolej na turystykę” – na wyścigi drezyn przyszło ponad 200 osób

W niedzielę – 2 października na nieczynnej linii kolejowej w Konotopie odbyły się wyścigi drezyn “Kolej na turystykę” o Puchar Starosty Nowosolskiego. Jak zwykle wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przybyło ponad 200 osób. Powiat Nowosolski organizuje wyścigi drezyn od 2012 roku. Zawsze jest mnóstwo zabawy i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zgodnie przyznają, że najtrudniej jest drezynę rozpędzić – potem już „jakoś jedzie”. W finale spotkały się drużyny wyłonione podczas eliminacji, które odbywały się w miejscowościach na terenie całego powiatu nowosolskiego. Finał był dwuetapowy. Drużyny, które podczas pierwszego etapu najszybciej przejechały odcinek przechodziły dalej i ścigały się między sobą. W efekcie klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce: No Name
2 miejsce: Jareccy
3 miejsce: Bytomianie
4 miejsce: Sława Team
Miejsca 5-8: Borygo, Kroppy, Lucky Sprint, Zespół Pawła i Alicji.
Najlepsze drużyny otrzymały od Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Teleexpress o wyścigach drezynowych (8 minuta 39 sekunda): //teleexpress.tvp.pl/26905292/02102016-1700

Wyniki finału pikników drezynowych „Kolej na turystykę” o Puchar Starosty Nowosolskiego.

[attachments template=small-list include=”5815″]