Kolej na rower – więcej możliwości dla rowerzystów

Rozpoczął się montaż tablic informacyjnych na ścieżce rowerowej w Powiecie Nowosolskim. Tablice są zaproszeniem do poznawania najpiękniejszych zakątków powiatu i korzystania z alternatywnych tras rowerowych, które przylegają do ścieżki Kolej na rower.

Znudziły się Wam przejażdżki rowerowe ścieżką, która biegnie po trasie dawnej linii kolejowej? Mamy nadzieję, że nie! Ale dla rowerzystów, którzy szukają dodatkowych wrażeń i kilometrów, mamy ciekawą propozycję. Opisaliśmy 20 alternatywnych tras rowerowych, które zaczynają się i kończą na naszej ścieżce. Najkrótsze mają 5 km długości, najdłuższa 30 km. Informacje o przebiegu tras, czasie przejazdu, ich długości i rodzaju nawierzchni można znaleźć na tablicach informacyjnych.

Nad ich przygotowaniem pracował zespół reprezentujący wszystkich partnerów projektu „Kolej na rower”. Wspólnie wybraliśmy trasy, które prowadzą do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Powiatu Nowosolskiego.

Pierwsze tablice zostały już zamontowane na terenie gminy Kolsko. W najbliższych dniach sukcesywnie będą montowane kolejne.