Kolej na rower także dla miłośników planszówek

Gra planszowa Kolej na rower to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. Wygra ten, kto podejmie najlepsze decyzje i trasę od Stypułowa do Sławocina pokona najszybciej. Gry nie można kupić, ale można ją wygrać w konkursie Wsiądź na rower…!

Ścieżka Kolej na rower cieszy się dużym uznaniem użytkowników dwóch kółek. Liczymy, że z podobnym entuzjazmem spotka się również gra planszowa Kolej na rower. To oryginalna planszówka, do której inspiracją stała się wybudowana w ramach projektu ścieżka w Powiecie Nowosolskim.

Daj się wciągnąć

Kolej na rower to wciągająca, ale nie skompilowana gra planszowa dla całej rodziny. Do rozgrywki możne siąść od 2 do 4 osób. Scenariusz gry jest oryginalny i nie przypomina żadnej znanej planszówki.

Celem gry jest przebycie ścieżki rowerowa prowadzącej przez powiat nowosolski. Gracze mogą poruszać się od Stypułowa do Sławocina lub odwrotnie. Już na początku rozgrywki uczestnicy muszą podjąć kluczowe decyzje – określić współczynniki startowe, które będą miały wpływ na dalszy rozwój gry. Po drodze na graczy czeka sporo przygód. Zwycięży ten, kto pokona trasę najszybciej.

Pracę nad grą trwały kilka miesięcy. Wersje robocze przedstawione przez wykonawcę były wielokrotnie testowane m. in. przez uczestników zielonogórskiego klubu gier planszowych. W końcu otrzymaliśmy wyczekiwaną grę planszową, która trafi do klubów gier planszowych, bibliotek, ośrodków kultury i szkół.

Wygraj grę

Gry nie można nigdzie kupić. To produkt limitowany. Jednak można ją wygrać w konkursie „Wsiądź na rower i zrób fotkę”, który rozpoczął się 1 września. Zabawa jest na półmetku. Zgłoszenia na Facebooku Kolej na rower Powiat Nowosolski można zgłaszać do 20 września.

Wystarczy zrobić zdjęcie (fotka powinna zawierać wizerunek rowerzysty i jego jednośladu) na dowolnej trasie rowerowe w powiecie nowosolskim i umieścić je jako post na Facebooku Kolej na rower Powiat Nowosolski.

Nagrodą jest 100 gier planszowych Kolej na rower dla 100 uczestników zabawy wg kolejności zgłoszeń. Dla pozostałych osób, które zgłoszą swoje zdjęcie, mamy opaski odblaskowe. Listę laureatów ogłosimy 22 września – data nie jest przypadkowa, to Europejski Dzień bez Samochodu, który co roku w Powiecie Nowosolskim obchodzimy na dwóch kółkach.