Kolej na rower – są już mapy i tablice

Wakacje w pełni. Dla tych, którzy spędzają je na dwóch kółkach mamy dobrą informację. Są już dostępne mapy ścieżki rowerowej Kolej na rower, które prowadzą nie tylko po głównej trasie, ale również po 20 alternatywnych trasach powiatu nowosolskiego. Przy powiatowej rowerostradzie są zamontowane również tablice informacyjne.

Mapy ścieżki Kolej na rower trafiły już do partnerów projektu „Kolej na rower – budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego”. We wtorek 28 lipca Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska spotkała się z przedstawicielami Gminy Kolsko, Gminy Wiejskiej Nowa Sól, Miasta Nowa Sól, Gminy Otyń oraz Gminy Kożuchów.

– Kolej na rower to projekt partnerski od początku do końca. Dziękuję Państwu za wykonaną pracę, z której owoców będziemy wszyscy korzystać. Nisko kłaniam się włodarzom gmin, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie był to łatwy projekt do realizacji. Jestem jednak przekonana, że wspólnie stworzyliśmy coś, z czego możemy być dumni i czym możemy się chwalić – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.

Swoje podziękowania kierowała również do pracowników Wydziału Inwestycji.

Analogowa też potrzebna

W ramach projektu przygotowaliśmy 14 tys. egzemplarzy map. Każdy z partnerów otrzyma 2 tysiące. Pozostałe trafią do miast partnerskich oraz organizacji turystycznych, które będą promowały nasz region.

Mapa to nie tylko przewodnik po ścieżce, która powstała na trasie nieczynnej linii kolejowej nr 371. To także zaproszenie do odwiedzenia najciekawszych miejsc Powiatu Nowosolskiego. Użytkownikom ścieżki podpowiadamy także jak urozmaicić sobie przejazd. Na mapie oznaczyliśmy 20 alternatywnych tras.

– Nasze społeczeństwo chętnie korzysta z rozwiązań cyfrowych, mimo to już na etapie pracy otrzymywaliśmy mnóstwo sygnałów do rowerzystów – mieszkańców oraz turystów, którzy nie mogą się doczekać, kiedy otrzymają swój egzemplarz– zaznacza Starosta Iwona Brzozowska.

Jak zdobyć mapę?

Mapy nie można kupić! Jest darmowa.

Pierwsza okazja, aby ją zdobyć będzie już w niedzielę 2 sierpnia na moście kolejowy nad Odrą. Zapraszamy na stoisko promocyjne Powiatu Nowosolskiego, na którym będą rozdawane mapy. Czekamy na Was od 12.00 do 16.00.

Zachęcamy również do udziału w naszym fotograficznym konkursie „Fotka w drodze do pracy”, który odbywa się na Facebooku Kolej na rower Powiat Nowosolski. Zdjęcia można zgłaszać od 29 lipca do 20 sierpnia. Nagrodą gwarantowaną dla każdego uczestnika jest mapa Kolej na rower.

Szukaj na trasie

Zaproszeniem do korzystania z 20 alternatywnych tras, które zaczynają się i kończą na ścieżce rowerowej Kolej na rower, są również tablice informacyjne. Coś dla siebie znajdą rodziny z dziećmi, ale również zapaleni cykliści, którzy szukają dodatkowych wrażeń i kilometrów.

Trasy mają różną długość i trudność. Na tablicach podajemy szacunkowy czas przejazdu oraz rodzaj nawierzchni. Nie brakuje również ciekawostek ekologiczny, ponieważ projekt „Kolej na rower” to przede wszystkim zaproszenie do korzystania z ekologicznego transportu.

Więcej informacji na temat ścieżki Kolej na rower oraz wszystkich tras alternatywnych można znaleźć na stronie www.kolejnarower.pl.