Jesteśmy dumni z naszych kajakarzy

5 złotych i 3 srebrne medale zdobyli kajakarze z Nowej Soli podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w Wolsztynie. Tym samym w klasyfikacji generalnej Kajakowy Klub Sportowy w Nowej Soli zajął pierwsze miejsce. W imieniu Zarządu i Radnych Wicestarosta Waldemar Wrześniak miał okazję pogratulować młodym mistrzom sukcesów.

Zawodnicy z Kajakowego Klubu Sportowego w Nowej Soli pokazali wysoką klasę podczas XXXV Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie, które odbyły się w dniach 17-19 maja w Wolsztynie. W imprezie wzięły udział 63 ekipy klubowe, które wystawiły blisko 650 zawodników.

Klub z Nowej Soli zajął pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej. To prawdziwy precedens w 56-letniej historii klubu. Nasi kajakarze zdobyli 5 złotych i 3 srebrne medale.

Gratulacje dla mistrzów

W środę 19 czerwca z zawodnikami KKS Nowa Sól spotkał się Wicestarosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Wicestarosta, która sam kiedyś był kajakarzem, był pod ogromnym wrażeniem wyniku nowosolskiej ekipy.

– W imieniu Zarządu oraz Radnych muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo z was dumni. Odnieśliście ogromny sukces. Mimo że w latach 70-tych mieliśmy dobrą ekipę, nie udało nam się osiągnąć takich wyników. Gratuluję wam i życzę dalszych sukcesów – podkreślał Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Słowa uznania usłyszał również trener nowosolskich kajakarzy – Dariusz Cichocki oraz zarząd klubu.

Sezon w pełni

Młodzi kajakarze z KKS Nowa Sól nie spoczywają na laurach. Najbliższe miesiące to dla nich czas wytężonej pracy i zawodów. Przed kajakarzami Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski Juniorów, Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świat.

– Osoby, które zdobędą medale podczas Mistrzostw Polski i Olimpiady będą startowały w nadziejach olimpijskich. Mam cichą nadzieję, że również tam będziemy mieli swoich reprezentantów – zdradza trener Dariusz Cichocki.

Wyniki KKS Nowa Sól

Na podium XXXV Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie stanęli:

• Krystian Hołdak – Mistrz Polski C1 – 1000 m i Wicemistrz Polski C2 – 10000 m w kategorii Junior Starszy
  • Klaudiusz Zawojek – Wicemistrz Polski C2 – 10000 m w kategorii Junior Starszy
  • Gracjan Michalak – Mistrz Polski C1 – 10000 m w kategorii Junior Młodszy