Jeden remont już trwa, a za chwilę rozpocznie się drugi

W Spożywczaku inwestycja goni inwestycję. W głównym holu szkoły praca wre – efekt końcowy zobaczymy przed powrotem uczniów z wakacji. Tymczasem trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy drugiej z zaplanowanych w ZSP nr 4 inwestycji.

Rada budowy w ZSP nr 4Choć prace w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli są jeszcze w toku, to ich efekt już cieszy. Dużą metamorfozę przeszedł główny hol w budynku. Wykonawca kończy już montaż nowego oświetlenia, dopełnieniem podwieszanych sufitów będą nowoczesne lamele. Wkrótce rozpocznie się malowanie ścian. Jednocześnie remontowane są sanitariaty na parterze budynku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zakończy się jeszcze w sierpniu. Nie oznacza to jednak, że Spożywczak będzie mógł na dobre zapomnieć o remoncie.

– W tym roku zaplanowaliśmy aż dwie inwestycje w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. W tej chwili trwa remont ciągów komunikacyjnych, który finansowany jest ze środków Programu Współpracy Interreg. Na remont Spożywczak pozyskaliśmy również milion złotych Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i ta inwestycja również będzie zrealizowana w tym roku – zapowiada Starosta Iwona Brzozowska.

Segment C - to druga z inwestycji PowiatuDruga z powiatowych inwestycji ma dotyczyć segmentu C. Obejmować będzie remont sanitariatów oraz korytarza na parterze. Trwa postępowanie przetargowe. W wyznaczonym terminie zgłosiło się dwóch wykonawców. Niższa z ofert mieści się w założeniach finansowych Powiatu. Wykonawca zostanie wyłoniony po sprawdzeniu ofert pod względem formalnym.