III Memoriał im. R. Terlikowskiego

26 i 27 maja 2018 r. w Nowej Soli odbył się III Memoriał im. Romana Terlikowskiego, który stanowił jednocześnie finał wojewódzki mini koszykówki chłopców U-12. W imprezie wzięło udział osiem zespołów, co łącznie dawało samych zawodników 112. Turniej i Puchar Starosty Nowosolskiego wygrała drużyna SKM Zastal I Zielona Góra, na drugim miejscu Green Star Zielona Góra, trzecim MKK Basket Gorzów Wlkp., a na czwartym UKS Chromik Żary. MVP Memoriału został Mikołaj Szpakowski (SKM Zastal). W turnieju wzięli udział chłopcy z całego województwa i choć poziom zaawansowania był zróżnicowany, gdyż jedni trenują 3 lata, a niektórzy dopiero parę miesięcy, to liczba drużyn wskazuje na potrzebę organizacji takich lig i turniejów w naszym województwie. Każdy uczestnik rozgrywek otrzymał medal i pamiątkową koszulką z logotypem Turnieju i Powiatu Nowosolskiego. Drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy w drużynach pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Powiatu Nowosolskiego firm ALUMETAL, PBO, Nord Napędy, PB “Da Sa” s.c., Polskiego Związku Koszykówki oraz zaangażowaniu działaczy UKS SKM Nowa Sól oraz LZKosz.
Turniej w Nowej Soli miał uroczyste przebieg. Wzięli w nim udział Starosta Powiatu Nowosolskiego Waldemar Wrześniak, prezes LZKosz Grzegorz Potęga i wiceprezes LZKosz Maciej Hajdamacha. Całość działań organizacyjnych wzięli na siebie Piotr Dziug i Bogdan Banaś z UKS SKM Nowa Sól i rodzina trenera Romana Terlikowskiego. Trybuny były pełne rodziców i sympatyków koszykówki a posiłki dla zawodników i trenerów oraz wolontariuszy z CKZiU ELEKTRYK przygotował Bar Siostrzyczki. Warto dodać, że wszystkie mecze odbywały się w jednym miejscu na hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk dzięki uprzejmości Dyrektora szkoły Grzegorza Königsberga. O Finałach wojewódzkich informowały billboardy z rozwieszonymi plakatami z informacją o zmaganiach młodych koszykarzy oraz darczyńcach. Opiekę medyczną sprawował WOPR Nowa Sól, a całe zawody rozegrały się przy oprawie muzycznej i z profesjonalną konferansjerką.
Mecze finałowe sędziowali synowie Romana Terlikowskiego: Arkadiusz i Grzegorz.