Historia Powstania Wielkopolskiego i Złota Odznaka Związku Sybiraków dla LO

Podczas uroczystości LO w Nowej Soli zostało odznaczone Złotą Odznaką Honorową dla Zasługi dla Związku SybirakówLiceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli odbyła się uroczystość upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

W podniosłej atmosferze, z Hymnem na ustach społeczność szkolna nowosolskiego Ogólnika oraz zaproszeni goście m. in. przedstawiciele samorządów i szkół podstawowych uczcili kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości LO w Nowej Soli zostało odznaczone Złotą Odznaką Honorową dla Zasługi dla Związku Sybiraków. Nisko kłaniamy się przedstawicielom nowosolskiego Koła Sybiraków wraz z Panią Danutą Cygan na czele, którzy obdarzyli LO ogromnym zaufaniem i powierzyli szkole swój sztandar. Jesteśmy również dumni, że zaangażowanie uczniów i nauczycieli w liczne działania na rzecz Sybiraków i upowszechniania ich historii zostały docenione.

Laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulacje złożyła Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia WojtasikPowstanie Wielkopolskie to jedno z nielicznych powstań w polskiej historii, które zakończyło się sukcesem. Kolejna rocznica jest więc okazją do upowszechnienia II Rzeczpospolitej oraz pielęgnowania tradycji patriotycznych i kształtowania postaw obywatelskich wśród młodzieży. Okazją do tego był konkurs wiedzy historycznej, który został zorganizowany w LO.

Test składał się z 22 różnych zadań, o różnym stopniu trudności. Poziom rywalizacji bardzo wyrównany. Do testu przystąpiło 39 uczniów z 13 szkół .
Najlepsi to:
  • I Kacper Petreczko z Katolickiej Szkoły Podstawowej
  • II Mateusz Fijałkowski z SP nr 8
  • II Szymon Mikołajczyk z SP nr 6

Laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulacje złożyła Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik.