Gra terenowa również w starostwie

Dziś (18 kwietnia) odbyła się II edycja gry miejskiej – Zabytki i ciekawe miejsca Nowej Soli organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Osi oraz punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z Zielonej Góry. Trzyosobowe drużyny z opiekunami musiały odnaleźć dziesięć punktów znajdujących się na terenie miasta i rozwiązać przygotowane dla nich zadania. Jeden z punktów znajdował się w Starostwie Powiatowym. Tutaj uczestnicy kręcili kołem fortuny i odpowiadali na pytania związane z państwem wskazanym przez koło. Pozostałe punkty gry mieściły się m.in. w urzędzie miasta, porcie, muzeum miejskim, bibliotece, na placu Floriana oraz przy kościele św. Antoniego. Wśród zawodników były np. drużyna harcerska „Drużyna pierścienia”, drużyna ze szkoły podstawowej nr 6 w Nowej Soli , czy podstawówki z Lubieszowa.