Gra miejska z udziałem Starostwa

W Starostwie Powiatowym w Nowej Soli mieścił się dziś jeden z Punktów Kontrolnych gry miejskiej „Szlakiem unijnych inwestycji”. Drużyny wraz z opiekunami miały za zadanie odwiedzić wszystkie zaznaczone na mapie punkty oraz wykonać przygotowane dla nich zadania. W Starostwie czekała na nich gra planszowa „Unia Europejska”. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z państwem unijnym, na polu którego stanęli. Oprócz siedziby Powiatu, musieli odwiedzić również Urząd Miejski, Bibliotekę Publiczną, Muzeum Miejskie, Park Krasnala, czy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli. Swoje drużyny oddelegowały m.in. harcerze, Środowiskowy Hufiec Pracy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Drużyna z „dwójki” była najmłodsza, bo składała się z uczniów klasy drugiej i trzeciej. Gra została zorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.