Gimnazjaliści zmierzyli się z językami obcymi

Osiem drużyn rywalizowało w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego i Angielskiego
„Deutsch ist cool, English is Spitze!” dla gimnazjalistów, który zorganizowali nauczyciele i uczniowie z CKZiU „Elektryk”.
Patronat nad konkursem objął Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Zgłosiło się osiem czteroosobowych drużyn z gimnazjów w Bytomiu Odrzańskim, Kożuchowie i Nowej Soli. Uczestnicy odpowiadali na pytania w języku niemieckim, angielskim lub polskim. Zakres materiału obejmował podstawowe informacje z dziedziny: geografii, historii, polityki, kultury, zwyczajów, świąt i uroczystości, szkolnictwa, muzyki, architektury Niemiec i Wielkiej Brytanii, gramatyki i leksyki na poziomie A1 i A2. Poziom, jaki reprezentowali uczniowie, był bardzo wysoki.
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli w składzie: Aleksandra Dudziak, Wiktoria Kukułka, Barbara Lewczyk, Jakub Niedzielski.
II miejsce zajęła drużyna nr 6 z Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli w składzie: Wiktoria Mańczak, Anna Pikulska, Jakub Ciszka, Sławomir Fudalej.
III miejsce zajęła drużyna nr 8 z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli w składzie: Oliwia Bortacka, Gabriela Glubka, Gabriela Jas, Wiktoria Zwierzchowska.
Gratulujemy!