FNW zniknie z naszych ulic?

Nowosolskie samochody na obcych rejestracjach? Tak, przy rejestracji używanego pojazdu już nie będzie trzeba zmieniać tablic. Zmiany w obowiązujących przepisach wchodzą w życie 31 stycznia 2022 r.

Tablice rejestracyjne FNWZgodnie z nowymi przepisami po zakupie auta używanego właściciel nie będzie musiał zmieniać w nim numerów rejestracyjnych – bez względu na fakt czy posiadają one lokalnie oznaczenia. Będzie można zatem pozostawić numery rejestracyjne np. z Krakowa czy Poznania.

– Przerejestrowanie samochodu bez zmiany tablic oznacza mniej więcej tyle, że podczas wizyty w Starostwie właściciel pojazdu otrzyma wyłącznie nowy dowód rejestracyjny. Tablice rejestracyjne trzeba będzie jednak przynieść do wydziału komunikacji w celu ich zalegalizowania przy pomocy specjalnych naklejek – wyjaśnia Krzysztof Kołodziejczak, naczelnik Wydziału Komunikacji w nowosolskim starostwie.

Przerejestrowanie samochodu bez zmiany tablic będzie możliwe jeśli oznaczenia spełniają dwa warunki. Tablice muszą mieć najnowszy wzór – tj. białe tło i znaczek Unii Europejskiej oraz muszą być czytelne i nie mogą być zniszczone.

– Przerejestrowanie samochodu bez zmiany tablic jest dodatkową opcją – właściciel pojazdu mimo wszystko może chcieć zmienić tablice rejestracyjne i uzyskać właściwe lokalnie oznaczenia. Należy pamiętać o tym, że brak obowiązku wymiany tablic rejestracyjnych nie oznacza, że osoba, która zakupiła pojazd może nie przerejestrowywać pojazdu na siebie – podkreśla Krzysztof Kołodziejczak.