Fala kulminacyjna dotarła do Nowej Soli. Zamknięta droga Stany – Lipiny

Poziom wody w porcie wynosił 508 cmMieszkańcy nadodrzańskich miejscowości powiatu nowosolskiego z niepokojem spoglądają w kierunku rzeki. Poziom wody wciąż rośnie. Woda przelała się już przez drogę w Stanach. Dziś do Nowej Soli ma dotrzeć fala kulminacyjna.

Dziś (dane z dnia 22.10.2020) o godz. 7.00 rano poziom wody w Odrze sięgał 508 cm. Stan alarmowy jest przekroczony o 58 cm. Według prognoz poziom wody w Nowej Soli może jeszcze wzrosnąć do 512 cm. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Woda przelewa się przez drogę 1027F relacji Stany - LipinyPowiatowy Zarząd Dróg w Nowej Soli podjął decyzję, że ze względu na wysoki stan wody od 22 października droga powiatowa 1027F relacji Lipiny – Stany będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Apelujemy do kierowców, aby dostosowali się do oznakowania.