Europejskie Centrum Konsumenckie – zapraszamy na spotkanie w Nowej Soli

Twój bagaż został zagubiony lub zniszczony przez zagraniczną linię lotniczą? Niemiecki sklep internetowy nie przysłał zamówionej sukienki? A może czeski sprzedawca nie chce przyjąć reklamacji zepsutego aparatu fotograficznego? Brzmi znajomo?

Zaproszenie do MBP 30.11.2021 godz. 17.00Chcesz wiedzieć, jak sobie radzić w podobnych sytuacjach? Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Centrum Konsumenckiego, które odbędzie się we wtorek 30 listopada o godz. 17.00 w Galerii pod Tekstem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

– Po pierwsze coraz więcej podróżujemy. Po drugie kupujemy przez internet i nie zawsze zdajemy siebie sprawę, że sprzedawca ma swoją siedzibę poza Polską. Dopiero, gdy podczas transakcji pojawiają się problemy, zastanawiamy się, co można z tym zrobić. Dlatego warto znać swoje prawa – przekonuje Katarzyna Kwiatkowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Podczas spotkania w nowosolskiej bibliotece konsumenci z Nowej Soli będą mogli poznać swoje prawa dotyczące:

• podróży lotniczych
  • podróży kolejowych
  • podróży autokarowych
  • zakupów transgranicznych.

ULOTKA ECKDowiedzą się także, kiedy i jak możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnej Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce (ECK) należące do sieci ECC.

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) obejmuje 30 centrów we wszystkich 27 państwach członkowskich UE, a także Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Celem sieci ECC-Net jest udzielanie porad konsumentom:

• w sprawach transgranicznych
  • bezpłatnie
  • w sposób pozasądowy.

Mieszkańców powiatu zapraszamy również w środę 1 grudnia 2021 r. od godz. 10.00 do 11.00 na dyżur Europejskiego Centrum Konsumenckiego w redakcji Tygodnika Krąg (ul. Parafialna 2b, Nowa Sól).