Europejski Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowej Soli

Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowej Soli na jeden dzień zamienił się w Europejski Środowiskowy Hufiec Pracy. Wczoraj – 18 maja br. odbyły się tam Targi Pracy połączone z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich. W rozpoczęciu wziął udział Wicestarosta Nowosolski Przemysław Ficner. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu zebranych przez Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Piotra Barczaka przyszedł czas na zwiedzanie nowosolskiego hufca. Wicestarosta obejrzał pracownie: plastyczną, krawiecką, fryzjerką, a także kuchnię, w której młodzież uczy się podstaw gastronomii. Równolegle trwały Targi Pracy, na których swoją ofertę prezentowały różne placówki. Na dworze z kolei przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci z nowosolskich szkół. Były „wesołe zdjęcia”, zajęcia sportowe, gry i zabawy.