Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim

Uwaga miłośnicy rowerów i nie tylko! Zbliża się IX edycja Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim „Wsiądź na rower”. W niedzielę – 24 września znów pojedziemy ulicami Nowej Soli. Zbiórka o godz. 10.30 na placu przed Starostwem Powiatowym. Tam każdy uczestnik musi się zarejestrować. Każdy otrzyma również upominek. Startujemy o 11.00. W tym roku jedziemy trasą: ul. Moniuszki, ul. Pocztowa, Pl. Floriana, Al. Wolności, Droga Wojewódzka nr 315, droga Powiatowa nr 1030F (m. Stara Wieś), ul. Piaskowa, ul. Głogowska, ul. Ciepielowska, ul. Śląska, ul. Dolnośląska, rondo Województwa Lubuskiego, ul. Przyszłości, ul. Wieniawskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Nowosolska (m. Rudno), ul. Wojska Polskiego, ul. T. Zawadzkiego „Zośki”, ul. Północna, ul. Starostawska, ul. Przemysłowa, ul. Konstruktorów, ul. Zielonogórska, ul. Kamienna, ul. Zamiejska, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Wodna, ul. Wyspiańskiego, ul. Wandy, ul. Boh. Getta, ul. Witosa, ul. Kuśnierska, Pl. Floriana, Al. Wolności. W tym roku rajd kończymy w nowym miejscu tj. na Przystani Kajakowej. Tam czekać będzie wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci m.in. pokazy ratownictwa medycznego, badanie ciśnienia, tkanki tłuszczowej, możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego – smoczych łodzi, rowerów wodnych, a także rejs galarem. Wszyscy uczestnicy mają zagwarantowany ciepły posiłek. Oprócz tego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli przygotują prezentację zdrowej żywności połączoną z degustacją. Będzie też można spróbować soków z sadu w Solnikach. Spośród wszystkich uczestników rajdu, którzy wpiszą się na listę przed startem, będziemy losować atrakcyjne nagrody. Warunkiem ich odebrania jest obecność podczas losowania. Do zobaczenia 24 września!