Emil Chwiałkowski nowym Skarbnikiem Powiatu Nowosolskiego

Na XXXVI sesji Radni Powiatu Nowosolskiego powołali nowego Skarbnika. Został nim nowosolanin Emil Chwiałkowski.

Emil Chwiałkowski nowym skarbnikiem powiatuTo historyczny moment dla powiatowych finansów. Po ponad 15 latach Powiat Nowosolski ma nowego skarbnika. Odchodzącą na emeryturę Ewę Matylę zastąpi na stanowisku powołany przez Radę Powiatu Nowosolskiego Emil Chwiałkowski.

Rekomendację dla nowego skarbnika Radnym przedstawiła na piątkowej sesji Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

– Pan Emil Chwiałkowski jest absolwentem poznańskich uczelni specjalizujących się w kształceniu najlepszej kadry menadżerskiej w sektorze finansowym. Posiada dyplom Wyższej Szkoły Bankowej kierunku Bankowość. Ukończył Analizę Finansową w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz kolejny kierunek Rachunkowość i Finanse Korporacyjne również w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W tym roku ukończył studia Master of Business Administration, Franklin University, w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Pan Emil Chwiałkowski legitymuje się również  Certyfikatem potwierdzającym ukończenie Trzeciego Stopnia Głównego Księgowego. Posiada także Certyfikat Franklin University w zakresie Kompetencji menedżerskich – przedstawiała kandydata Starosta Iwona Brzozowska. – Pana Emila Chwiałkowskiego cechuje nowatorski sposób myślenia, posiada zdolności analityczne i jest bardzo dobrze merytorycznie przygotowany do piastowania funkcji Skarbnika Powiatu – rekomendowała nowego Skarbnika

Kariera zawodowa Pana Emila Chwiałkowskiego to od początku zarządzanie finansami w sektorze bankowym. Swoją karierę zawodową zaczynał w Banku Zachodnim WBK S. A. w Poznaniu, w kolejnych latach w Poznaniu i Zielonej Górze był bankierem klienta indywidualnego i małych przedsiębiorstw w Alior Bank S. A., a następnie pracował jako Doradca Personal Banking w Banku BPH S. A. w Zielonej Górze. W 2016 roku został Menadżerem Oddziału Alior Bank S. A. w Zielonej Górze. W kolejnych latach zajmował stanowisko menadżera w Deutsche Bank S. A. w Zielonej Górze, żeby od 2018 roku związać się jako menadżer i doradca biznesowy z bankiem Santander S. A. w Zielonej Górze.

Nowy Skarbnik nie ukrywa, że przed nim duże wyzwanie. Poprzeczka jest zawieszona wysoko. Jednak jak sam podkreśla liczy na dobrą współpracę.