Elektryk dumą Powiatu i Euroregionu

Na zaproszenie Wicestarosty Waldemara Wrześniaka w czasie ferii Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Soli odwiedził Prezes Konwentu Stowarzyszenia Euroregion Sperwa – Nysa – Bóbr Czesław Fiedorowicz.

Wizyta przedstawiciela Euroregionu w CKZiU ElektrykDzięki wsparciu Euroregionu Powiat Nowosolski od wielu lat realizuje projekty dotyczące edukacji, m. in. szkolenia i kursy dla uczniów Jednym z efektów transgranicznej współpracy z Partnerami z Niemiec jest również nowoczesne wyposażenie, które znajduje się w pracowniach „Elektryka”. O ogromnej inwestycji powiatu w budynku dawnych warsztatów oraz nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w procesie kształcenia uczniów techników opowiedzieli dyrektor CKZiU Elektryk Grzegorz Königsberg, kierownik kształcenia Małgorzata Ratajczak oraz kierownik kształcenia praktycznego Jarosław Cybulski.

– Prezes Euroregionu był pod ogromnym wrażeniem tego, jak skutecznie wykorzystujemy pieniądze z projektów. Cieszymy się bardzo z tej oceny i liczmy na kolejne lata owocnej współpracy – podkreśla Wicestarosta Waldemar Wrześniak.