Edukacja w czasach pandemii – konferencja naukowa w Nowej Soli

Zaproszeni goście Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli po raz kolejny zaprosiła dyrektorów szkół oraz pedagogów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą, na konferencję poświęconą wyzwaniom współczesnej edukacji. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Starosty Nowosolskiego.

Tegoroczna konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Soli odbyła się pod hasłem „Dobrostan nauczycieli i uczniów polskiej szkoły w kontekście zagrożenia pandemicznego”.

Uczestników konferencji przywitała Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, która również objęła wydarzenie swoim patronatem. W uroczystej inauguracji konferencji wzięła udział także Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Sylwia Wojtasik oraz Wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska.

Podpisanie umowy dotyczącej współpracyZaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli m. in. prelegenci prof. dr hab. Tatiana Rogozińska, prof. dr hab., Mirosława Nowak-Dziemianowicz, prof. dr hab. Grażyna Genowefa Gajewska, prof. dr hab. Ludwika Wojciechowska oraz mgr Renata Socha.

Wydarzenie było również okazją do podpisania umowy o partnerskiej dotyczącej współpracy pomiędzy Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną w Nowej Soli oraz Centrum Liderów Biznesu w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.