„Dzień spotkania z zawodem” w Spożywczaku

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli podpisał wczoraj – 29 bm. umowy partnerskie z Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli oraz firmą Audit – Doradztwo Personalne sp. z o.o. To wszystko w ramach „Dnia spotkania z zawodem”, który szkoła zorganizowała po raz kolejny. – Widzimy, że jest duże zainteresowanie zawodami „mundurowymi”, dlatego postanowiliśmy stworzyć taką klasę, a współpraca z komendami pomoże nam w przeprowadzaniu praktyk dla uczniów i zapoznaniu ich z zawodem – mówiła dyrektor Iwona Małczak. Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Andrzej Ogrodnik przypominał, że powiat pozyskał ponad 17 mln zł na poprawę jakości kształcenia zawodowego. W ramach tego projektu zostaną m.in. zmodernizowane sale lekcyjne, a uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję przejść wiele kursów, staży i praktyk.
„Dzień spotkania z zawodem” to okazja na poznanie oferty szkół wyższych i pracodawców. Uczniowie mogli wczoraj porozmawiać z pracownikami urzędu pracy z Nowej Soli oraz przedstawicielami agencji zatrudnienia. Uczestniczyli też w warsztatach i wykładach prowadzonych przez przedstawicieli np. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Sulechowa, Instytutu Zarządzania i Inżynierii Rolnej z Kalska, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Nowej Soli, czy Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.