Dzień Otwarty Szkoły – ZSP nr 5

Dwa dni trwała w kożuchowskiej Piątce akcja promocyjna w ramach corocznej imprezy pod hasłem Dzień Otwarty Szkoły. Dla rzeszy gimnazjalistów zorganizowanych zostało 23 kwietnia wiele ciekawych atrakcji, służących zarówno poznaniu szkoły, jak i dobrej zabawie. Przybyłych gości tradycyjnie przywitała dyrektor szkoły pani Irena Szwarc i zaprosiła do skorzystania z oferty rozmaitych tematycznie stanowisk. Zadania i ciekawostki przygotowane zostały przez nauczycieli i uczniów kożuchowskiej Piątki tak, aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie i adekwatnie do swoich zainteresowań. W tej edycji nie zabrakło działań z obszarów logistyki, spedycji, informatyki, wojskowości oraz kształcenia zawodowego. Wśród zaproponowanych przez gospodarzy atrakcji znalazły się m.in.: Turniej gier sieciowych, Panic Room, Studio tatuażu, Koło Fortuny, spotkanie z wojskiem, pokaz umiejętności spedytora. Gimnazjalistom stworzono również możliwość oddania strzału z broni pneumatycznej na szkolnej strzelnicy sportowej, zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, skorzystania z poradnictwa doradców zawodowych oraz koordynatorów projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Nowosolskim. Zaproszeni goście mogli zwiedzić obiekt szkoły, bliżej przyjrzeć się bazie dydaktycznej i lokalowej placówki. Tradycyjnie nie zabrakło dla naszych młodszych koleżanek i kolegów poczęstunku w postaci słodkich gofrów. Dzień pracowity i zaskakujący obfitował w wiele miłych niespodzianek i przyjemnych momentów uwieńczonych przez gospodarzy na licznych fotografiach. Wyjątkowość i niepowtarzalność Dnia Otwartego Szkoły polega w dużej mierze na zespołowym działaniu gospodarzy i zaproszonych gości, którym przyświeca jeden cel – zainteresowanie gimnazjalistów ofertą edukacyjną szkoły i zachęcenie ich do wstąpienia w szeregi naszej społeczności szkolnej. Serdeczne podziękowania należą się gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i uczniom Piątki, jak również zaproszonym do współpracy gościom. Mowa tu o przedstawicielach: Starostwa Powiatowego z Nowej Soli, firmy XPO Transport Solutions z Płotów, 11 batalionu remontowego z Żagania, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Nowej Soli, Wojskowej Komendy Uzupełnień z Żagania, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
Z kolei we wtorek 24 kwietnia, uwaga gospodarzy Piątki skupiona była na zaznajomieniu ze szkołą uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Zwiedzanie budynku szkoły w asyście uczniów i nauczycieli, strzelanie z broni pneumatycznej, udział w zajęciach wiodących przedmiotów, w tym również przedmiotów zawodowych, w których kształcimy młodzież, to przewidziane dla nastolatków atrakcje. Ponadto wizyta w gabinecie dyrektora szkoły, pedagoga szkolnego i doradcy zawodowego. Uczniowie Piątki opowiadali młodszym kolegom o życiu w społeczności szkolnej, imprezach szkolnych oraz nauce, zapraszając jednocześnie uczniów klas siódmych do udziału w przyszłorocznym Dniu Otwartym Szkoły.
Podsumowując, jako organizatorzy Dni Otwartych w kożuchowskiej Piątce, pragniemy serdecznie podziękować przybyłym na tę imprezę dyrektorom szkół, wspierającym to przedsięwzięcie przedstawicielom instytucji wymienionych w artykule, jak również adresatom imprezy – gimnazjalistom i młodszym kolegom ze szkół podstawowych oraz opiekującym się nimi nauczycielom. Zapraszamy za rok!