Dziedzictwo kulturowe średniowiecza w powiecie nowosolskim

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza na spotkanie promocyjne publikacji „Dziedzictwo kulturowe średniowiecza w powiecie nowosolskim”, które odbędzie się w środę 19 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00.

Zaproszenie Muzeum Miejskie w Nowej Soli 19 kwietnia 2022 r. godz. 17.00Spotkanie rozpocznie się prelekcją autora książki dr. Tomasza Andrzejewskiego pod tytułem „Małe miasta w środku wielkiej Europy – dramat z końca średniowiecza w kilku aktach”. Następnie odbędzie się kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Dziedzictwo kulturowe średniowiecza w powiecie nowosolskim”, którą w Muzeum Miejskim można obejrzeć do pierwszych dni maja 2023 roku.

Wystawa powstała przy współpracy z Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie i Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy.

Publikację wydano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosolskiego.