Drużyna z “piątki” najlepsza w halowej piłce nożnej

Dnia 25 stycznia 2018 r. w hali CKZiU „Elektryk” odbyła się decydująca dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego impreza sportowa, którą był Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej. Do etapu finałowego zakwalifikowały się 4 drużyny uczniowskie ze szkół: ZSP 2 „Nitki”, Liceum Ogólnokształcące, CKZiU „Elektryk” oraz piłkarze kożuchowskiej Piątki. Poziom turnieju okazał się być bardzo wysoki i obfitujący w wiele emocji. Do walki o pierwsze miejsce przystąpiła reprezentacja piłkarzy z „piątki” oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego z Nowej Soli. Zacięta, okupiona niebywałym wysiłkiem fizycznym i pełna zaskakujących zwrotów akcji gra zakończyła się zwycięstwem piłkarzy reprezentujących ZSP nr 5. Tym samym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie zdobyli upragniony tytuł MISTRZA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Chłopcy podczas meczu zaprezentowali wysokiej klasy umiejętności piłkarskie i wykazali się skuteczną taktyką, co w efekcie zwiększyło znacznie ich szanse na powodzenie. Dla społeczności szkolnej zmagania piłkarzy to olbrzymi wkład w promocję sportu, zdrowego stylu życia oraz zasad fair play na boisku.
W skład zwycięskiej drużyny weszli: Kamil Latacki, Adrian Skołuba, Paweł Dębski, Bartosz Witkowski, Maciej Grochowski, Adrian Grabarczyk, Mateusz Glapka, Norbert Kremer, Kewin Ziubiński oraz Dominik Kulwas pełniący w drużynie rolę bramkarza. Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy maturalnej Adrian Skołuba, który wywalczył tytuł Króla Strzelców zdobywając 8 bramek.