Dostaliśmy 500 tys. zł dla nowosolskiego szpitala

Dzięki rekomendacji Lubuskiej Rady Samorządowej Powiat Nowosolski otrzymał 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla nowosolskiej lecznicy.

Budynek szpitala w Nowej Soli z lotu ptakaW ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych w budżecie Województwa Lubuskiego zostało zapisane 6 mln zł. Lubuska Rada Samorządowa, która pełni funkcję opiniotwórczą i doradczą Zarządu Województwa Lubuskiego, rekomendowała, aby środki podzielić pomiędzy 12 powiatów ziemskich.

Uchwałę dotyczącą podziału środków przyjął Sejmik Województwa Lubuskiego. Zgodnie z przedstawioną rekomendacją do 12 powiatów trafi po 500 tys. zł. Pieniądze z FIS otrzyma również Powiat Nowosolski. Zgodnie z założeniem trafią one do Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli na zakup sprzętu medycznego.