Dołącz do Sztafety Pamięci gen. T. Buka

W czwartek – 21 kwietnia br., przez Nową Sól przebiegnie VI Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka. Do biegnących dołączy Wicestarosta Nowosolski Przemysław Ficner.

Generał T. Buk był dowódcą Wojsk Lądowych, zginął sześć lat temu w katastrofie smoleńskiej. Organizatorem biegu jest 34 Brygada Kawalerii Pancernej w Żaganiu.Trasa biegu rozpoczęła się 10 kwietnia w miejscowości Spała, a skończy się w Żaganiu.
21 kwietnia biegacze wystartują o godz. 8.00 w Sławie, pobiegną przez Przyborów, gdzie dołączą do nich uczniowie ze szkoły podstawowej. Około południa zjawią się w Nowej Soli, gdzie dołączy do nich Wicestarosta Nowosolski Przemysław Ficner. Planowo w samo południe uczestnicy biegu spotkają się na dziedzińcu starostwa z Waldemarem Wrześniakiem – Starostą Nowosolskim.
Zapraszamy mieszkańców całego powiatu do włączenia się w akcję i przebiegnięcia takiego dystansu, na jaki pozwalają siły i kondycja.