Czesali w rytmie szalonych lat osiemdziesiątych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” w Nowej Soli już po raz piąty zorganizował Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Kryształowego Grzebienia. W tym roku tematem zawodowych zmagań były Szalone lata 80. W imprezie wystartowało ponad 30 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowej Soli, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Leszna, Głogowa i Gubina. Walczyli oni w trzech kategoriach: drużynowej Bitwy na trendy przeznaczonej dla uczennic technikum usług fryzjerskich, w której uczennice z „Nitek” Dżesika Reich i Natalia Strzelec zajęły III miejsce; kategorii praktycznej dla uczniów klas zawodowych, w której zwyciężyła Aleksandra Kłonica z ZSP 2 „Nitki” oraz kategorii praktycznej dla technikum usług fryzjerskich z III miejscem Sandy Kliś również z „Nitek”. Nowością była konkurencja przeznaczona dla przyszłych uczniów klas fryzjerskich z gimnazjów naszego powiatu. Swoich przedstawicieli miały gimnazja z Nowej Soli, Kożuchowa i Otynia. Zwyciężyła Paulina Dubec z Nowej Soli, II miejsce zajęła Martyna Dytko z Kożuchowa, a III Jakub Płachciński z Nowej Soli.
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka, Prezydenta Miasta Wadima Tyszkiewicza oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości z Nowej Soli.