Chcesz załatwić sprawy w Starostwie on-line? Załóż Profil Zaufany!

Zamknięte urzędy dla interesantów i hasło #zostańwdomu nie oznacza, że w najbliższym czasie nie uda nam się załatwić żadnej sprawy. Wystarczy założyć Profil Zaufany, który pozwoli na skuteczną komunikację on-line. Można to zrobić bez wychodzenia z domu.

Mimo że budynek Starostwa Powiatowego w Nowej Soli jest zamknięty dla interesantów, to nasi pracownicy nieustannie realizują swoje zadania. Podania i wnioski można składać w punkcie przy wejściu do urzędu. Wiele spraw można załatwić również przez internet – wystarczy założyć Profil Zaufany.

Bezpieczny i wiarygodny

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL.

Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba jest wiarygodna.

Zaufaj on-line

Profil Zaufany można założyć bez wychodzenia w domu np. przez konto bankowe oraz w systemie Envelo Poczty Polskiej. Obecnie 10 placówek daje nam taką możliwość.

Jak założyć profil zaufany

1. Sprawdź, czy twój bank ma możliwość założenia profilu zaufanego, na przykład wejdź na stronę banku lub zadzwoń na infolinię albo wejdź na stronę profilu zaufanego.
  2. Zaloguj się na swoje konto bankowe.
  3. Wyszukaj formularz zakładania profilu zaufanego.
  4. Czytaj uważnie informacje przekazywane podczas procesu rejestracji.

Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania przez system tego banku.

ePUAP w Starostwie

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. W Starostwie Powiatowym w Nowej Soli wszystkie dokumenty można składać za pośrednictwem portalu ePUAP.