Cały Powiat gra dla WOŚP

Trwa podsumowanie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Nowosolskim. Pierwsze dane potwierdzają – padł rekord. Mieszkańcy Powiatu pokazali, że mają wielkie serca. Gratulacje dla szefów sztabów i wolontariuszy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która wyzwala w ludziach chęć dzielenia się dobrem. Jedni wrzucają pieniądze do puszek, inni poświęcają swój czas i umiejętności, aby wesprzeć lokalne finały WOŚP. W tym roku Powiat Nowosolski dołożył swoją cegiełkę to tego wielkiego działa.

Grosz do grosza

Gadżety z logiem Powiatu Nowosolskiego trafiły do wszystkich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym Powiecie. Wsparliśmy również Nowosolską Grupę Biegową, która po raz pierwszy w Nowej Soli zorganizowała bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Za 300 zł został wylicytowany voucher na rejs dla 8 osób Galarem Nowosolskim pod Odrze. Przewodnikiem podczas tej niezwykłej wycieczki będzie Andrzej Dela, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosolskiego.

Z kolei Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska upiekła na tę okazję ciasto. Wypiek został wylicytowany za 300 zł przez Panią, która również w ubiegłym roku wylicytowała ciasto przygotowane przez Starostę.

Mamy rekord

We wszystkich gminach Powiatu Nowosolskiego w niedzielę odbyły się wspaniałe imprezy. Były licytacje, występy oraz wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na ulicach miast i wsi. Do późnych godzin nocnych trwało liczenie pieniędzy.

Znamy już wstępne kwoty

• Nowa Sól – 125  000 zł