Bzowe święto na Wzgórzu Adelajdy

Gdy kwitną bzy wszystkie drogi prowadzą do Siedliska. Kolejne edycja Święta Bzów, która odbyła się na malowniczym Wzgórzu Adelajdy, była wyjątkową okazją do poznania regionalnej historii i wspaniałej zabawy.

Przedstawiciele Powiatu Nowosolskiego na Święcie Bzów 2021W tym wyjątkowym święcie uczestniczyli również przedstawiciele Powiatu Nowosolskiego – Starosta Iwona Brzozowska, Sekretarz Monika Owczarek oraz Radni Powiatu Nowosolskiego Jarosław Intek i Marcin Kula.

W tym roku Fundacja Karolat zaprosiła mieszkańców Siedliska oraz gości na Wzgórze Adelajdy. Miejsce to, przez lata zapominane, dzięki staraniom i pracy członków Karolatu stało się znowu wizytówką Siedliska. Lokalni rękodzielnicy, animatorzy zabaw dla dzieci, zaproszeni artyści sprawili, że Siedlisko znowu tętniło życiem, a historyczny spacer śladami Adelajdy pozwolił lepiej poznać historię Carolathu i naszego regionu.