Biegowe święto w Nowej Soli

W sobotę 25 maja w Nowej Soli wielkie święto biegaczy w Powiecie Nowosolskim. Po raz 36. w Nowej Soli odbędzie się Półmaraton Solan. W tym dniu odbędą się również Mini Biegi Solan oraz Bieg na Przekór.

Półmaraton Solan to jedna z najstarszych imprez w Polsce. Od lat przyciąga zawodników z kraju i zagranicy. Lista uczestników Półmaratonu została już zamknięta. Biegacze wystartują o godz. 17.00 z Alei Wolności (na wysokości Parku Krasnala). Do pokonania będą mieli ponad 21 km. Najlepsi staną na podium Lubuskiej Ligi Biegowej oraz Mistrzostw Powiatu Nowosolskiego.

Biegać każdy może

Tradycyjnie już zmaganiom półmaratończyków towarzyszą biegi dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. O godz. 13.00 wystartują uczestnicy VI Biegu na Przekór, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Pomóż, nie będę sam”.

Tuż po nim na mecie pojawią się najmłodsi biegacze. W 20 edycji Mini Biegu Solan wystartują przedszkolaki i uczniowie szkół Powiatu Nowosolskiego.

W imieniu organizatorów i uczestników zapraszamy do kibicowania.

Utrudnienia w ruchu

W związku z biegami nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w godz. 15.00 – 20.00 na następujących ulicach: Al. Wolności (start i meta), Portowa, Korzeniowskiego, Żwirki i Wigury, Witosa, Głowackiego, Św. Barbary, Parkowa, Kościuszki, Przemysłowa i Wojska Polskiego wg załączonej mapki).

Ulica Aleja Wolności zamknięta będzie całkowicie w godz. 10.00 – 20.00.