Bieg charytatywny dla Jerzyka

Klub Mam w Nowej Soli oraz Team Darczyński organizują Wigilijny Bieg Charytatywny. Zapisy trwają do 16 grudnia. Dołączyć może każdy, kto chce pomóc małemu Jerzykowi. Pieniądze z wpisowego przeznaczone są na leczenie i rehabilitacje chłopca. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Śmiało można powiedzieć, że Wigilijny Charytatywny Bieg w Nowej Soli to już tradycja. I to piękna tradycja, bo dzięki niej można pomagać potrzebującym. Już 22 grudnia 300 osób przebiegnie ulicami Nowej Soli w szczytnym celu. Pomóc można również rejestrując się jako wirtualny biegacz.

30 zł dla Jerzyka

W tym roku przedświąteczna akcja dedykowana jest Jerzykowi. Lekarze stwierdzili u niego wadę mózgowia, opóźnienie psychoruchowe, dysmorfię twarzoczaszki i zaburzenia neurologiczne. Jerzyk ma wadę wzroku, zeza oraz oczopląs. Chłopiec niedługo skończy dwa lata i potrzebuje intensywnej rehabilitacji, która wspiera jego rozwój.

Pieniądze z wpisowego zostaną przekazane na konto fundacji „Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą”, która opiekuje się chłopcem. Dzięki takim zbiórkom oraz 1% Jerzyk może być rehabilitowany oraz brać udział w kosztownych turnusach rehabilitacyjnych.

Jak pomagać

Rejestracja uczestników IV Charytatywnego Biegu trwa do 16 grudnia. Limit uczestników wynosi 300 osób. Miejsc z każdym dniem jest coraz mniej.

Do pokonania jest 5 km. Trasa prowadzi ulicami Nowej Soli: Pocztowa – Plac Floriana – Aleja Wolności – Moniuszki – Garbarska – Wróblewskiego – Portowa- Żwirki i Wigury- Plac Solny – Krzywa – Fabryczna – Bohaterów Getta – Witosa – Parafialna – Dąbrowskiego – Wyspiańskiego – Hutnicza – Żeromskiego – Reja – Drzewna – Piłsudskiego – Traugutta – Kasprzaka – św. Barbary – Głowackiego – Witosa – Kuśnierska – Plac Floriana – ulica Pocztowa.

Jak dołączyć do szczytnego biegu? Wystarczy wejść na stronę Super Sport, zgłosić swój udział i wpłacić 30 zł wpisowego. Tych, którzy 22 grudnia nie będą w Nowej Soli lub bieganie nie jest ich pasją, zapraszamy do rejestrowania się jako biegacz wirtualny.

Filmowe zaproszenie

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Starosty Nowosolskiego. Starosta Iwona Brzozowska osobiście zaprasza do udziału w biegu.

Klub Mam oraz Team Darczyński we współpracy z Zaczekfilms przygotowali film, który przybliża bohatera biegu oraz idee tego przedsięwzięcia.

W imieniu organizatorów zapraszamy do oglądania i pomagania.