Biegi z okazji Dnia Niepodległości

W niedzielę – 12.11.2017 r. w Nowej Soli odbyły się biegi z okazji Dnia Niepodległości, które objął Patronatem Starosta Nowosolski. Ich organizatorami było Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli i Nowosolska Grupa Biegowa. Pierwszy bieg rozpoczął się o godz. 11.00 na stadionie miejskim. Uczestnicy biegli na stadion lekkoatletyczny przy liceum, po drodze składając kwiaty pod pomnikiem Sybiraków oraz pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskę. Z kolei na stadionie lekkoatletycznym odbył się bieg na 3 km dla dorosłych. Mile widziane były flagi i ubiór w barwach narodowych. W kategorii mężczyzn wygrał Adam Draczyński, drugi był Sebastian Sobczak, trzeci Fabian Sternik. Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Sumisławska, druga była Sandra Mazur, trzecia Elżbieta Witkiewicz. Najlepszym Starosta Waldemar Wrześniak wręczył nagrody i pogratulował.
Fot. Tygodnik Krąg