Bezpieczniej w Stanach – powstały nowe chodniki

W miejscowości Stany zakończyła się budowa dwóch odcinków chodnika wraz ze sugerowanymi przejściami dla pieszych, zlokalizowane przy czterech przystankach autobusowych.
 
 
To ważne zadanie, o którego realizację zabiegała wójt Gminy Nowa Sól Izabela Bojko i radny Przemysław Ficner oraz mieszkańcy miejscowości. Udało nam się je zrealizować i poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi, w szczególności dzieci i młodzieży korzystających każdego dnia z dojazdów do szkoły.
 
Wartość zadania, które realizowała firma Usługi Brukarskie Anna Grygajtis-Fecko z Wrociszowa, wynosi ok. 54 tys. zł.
 
Dodatkowo w ramach realizacji zadań własnych Powiatowy Zarząd Dróg planuje montaż barierek ochronnych na przystankach. To kolejny element poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej w Stanach.