Bezpiecznie skrzyżowanie w Borowie Wielkim

Prace związane z przebudową skrzyżowania w Borowie Wielkim powoli dobiegają końca. Zmieniła się nie tylko konstrukcja krzyżówki. Mieszkańcy zyskają również chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych i nowe wiaty przystankowe.

Skrzyżowanie w Borowie WielkimSukcesywnie do przodu posuwają się prace związane z przebudową skrzyżowania w centrum Borowia Wielkiego. Firma Fuchs przebudowała już konstrukcję skrzyżowania – obecnie przypomina ono literę „T”. W obrębie skrzyżowania powstają również chodniki oraz doświetlone przejścia dla pieszych. Planowany jest również wyznaczenie miejsc przystankowych.

W tym roku planowane są jeszcze 2 powiatowe inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniach. – Niedługo rozpoczną się prace związane z poprawą bezpieczeństwa również na ul. Jana Pawła II w Otyniu oraz skrzyżowaniu ul. Okrężnej, Granicznej i Starostawskiej w Nowej Soli – zapowiada Starosta Iwona Brzozowska.

Wartość zadania „Przebudowa skrzyżowania dróg w ramach zadania zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1433F i 1038F w m. Borów Wielki” to 550 tys. zł. Inwestycja jest finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i środków z budżetu Powiatu Nowosolskiego.