Belfra zesłał Bóg czyli Powiatowe Święto Edukacji

Były życzenia i kwiaty, wiersze i piosenki… W artystycznej atmosferze kawiarenki literackiej Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik wręczyły nagrody nauczycielom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się w swoje pracy.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych Katarzyna Dzieńdziura, Prezes nowosolskiego oddziału ZNP Jarosław Pilz oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół Powiatu Nowosolskiego.

Są wyjątkowi

Coroczne spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania pedagogom za ich codzienną ciężką pracę z młodzieżą, za pasję, zaangażowanie oraz podejmowane inicjatywy.

– Są Państwo uczestnikami wielu zmian w systemie edukacji, dlatego życzę Państwo spokoju. Aby owoce Państwa pracy były docenione nie tylko przez uczniów i ich rodziców, ale także przez osoby decydujące o kształcie naszej edukacji. Mam nadzieję, że Państwa działaniom towarzyszy poczucie, że jesteście ważną cząstką naszego społeczeństwa. Życzę wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym – zwróciła się do nauczycieli Starosta Iwona Brzozowska.

Nagrody Starosty

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród Starosty Nowosolskiego dla nauczycieli.

W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się:

• LO Nowa Sól: Aleksandra Grządko, Marzena Weronika Szymkowiak, Justyna Małczak, Rafał Bilski
  • CKZiU „Elektryk” Nowa Sól: Grzegorz Königsberg, Jarosław Cybulski, Agnieszka Piwońska, Lesław Urbanowski, Iwona Wysocka, Edward Szwec, Katarzyna Pych-Siekierka oraz Iwona Marciniec
  • ZSP Nr 2 Nowa Sól: Daniel Lesiewicz, Elżbieta Nowek, Adam Wąwoźny
  • ZSP Nr 4 Nowa Sól: Iwona Małczak, Anna Wysocka, Anna Roksana Nieżurbida-Rubacha
  • ZSP Nr 5 Kożuchów: Renata Raczykowska
  • SOSW Nowa Sól: Jolanta Kaczkiełło-Ostrowska, Aneta Elżbieta Podolak, Iwona Pawlikowska-Zielonka oraz Anna Pigła
  • PPP Nowa Sól: Małgorzata Karimow i Dorota Domańska

Uczta dla ducha

Gospodarze zadbali o wyjątkową atmosferę spotkania. Goście zostali przyjęci w kawiarence artystycznej. Przy filiżance kawy można było posłuchać muzyki i poezji. Uczniowie ZSP nr 4 zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Grochowiak, Poświatowska, Szymborska, Stachura i Osiecka to tylko niektóre nazwiska artystów, którzy zainspirowali młodych ludzi.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych talentów. Gratuluję również nauczycielom, którzy potrafią zainteresować młodzież poezją – podsumowała cześć artystyczną Starosta Iwona Brzozowska.