Będą inwestycje na skrzyżowaniach w Nowej Soli i Otyniu

Skrzyżowanie ulic Starostawskiej, Granicznej i Okrężnejw Nowej SoliDwa wnioski Powiatu Nowosolskiego otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych otrzymały środki.

Blisko 248 tys. zł wyniesie dofinansowanie do zadania związanego z przebudową skrzyżowana ul. Starostawskiej, Granicznej i Okrężnej w Nowej Soli. W ramach inwestycji zostaną zrealizowane przejścia dla pieszych na ul. Starostawskiej i Okrężnej wraz z prowadzącymi do nich chodnikami. Przy przejściach dla pieszych zostaną wykonane fakturowe oznaczenie nawierzchni oraz rampy krawężnikowe. Wartość zadania to ok. 300 tys. zł.

Przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w OtyniuZ kolei 66 tys. zł ma kosztować 2 urządzenia sygnalizacyjne z wyświetlaczem do wskazania rzeczywistej prędkości pojazdu. Ich montaż jest planowany w okolicy istniejącego skrzyżowania przy ul. Jana Pawła II w Otyniu. Zadanie realizowane jest we współpracy z Gminą Otyń. Powiat otrzymał 80 proc. dofinansowania.