Będą dbać o interesy osób niepełnosprawnych

W Starostwie Powiatowym w Nowej Soi odbyło się spotkanie, podczas którego członkowie V kadencji Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych otrzymali powołania do pracy. Spotkanie było również okazją do podziękowania członkom ustępującej rady za dotychczasową pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych to organ opiniotwórczo-doradczy, który funkcjonuje przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli. Do zadań rady należy inspirowanie przedsięwzięć na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, a także opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich ocena.

Nowa Rada

W piątek w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli odbyło się spotkanie inaugurujące pracę Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w nowej kadencji. W latach 2019-2023 radę tworzyć będą Ewelina Urbańska z kożuchowskiego stowarzyszenia AGOS, Elżbieta Dąbrowska, reprezentująca Gminę Otyń, Maria Miśkiewicz z Gminy Siedlisko, Anna Ast z Nowej Soli oraz Paweł Zapeński, reprezentant Gminy Kolsko.

Po raz kolejny przewodniczącą Rady została Anna Ast.

Akty powołania członkom rady wręczyły Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Sylwia Wojtasik oraz dyrektor PCPR Aldona Porczyńska-Nalewajko.

Podziękowania

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań osobom, które tworzyły radę w poprzedniej kadencji. W poprzednich latach radę tworzyli Ewelina Urbańska, Anna Ast, Elżbieta Płomińska oraz Paweł Zapeński i Kazimierz Statkiewicz.

– Mam przyjemność podziękować Państwu za owocną współpracę i podejmowane inicjatywy. Jednocześnie osobom, które nadal będą tworzyły radę w kolejnej kadencji, gratuluję zaufania społecznego, którym zostali Państwo obdarzeni oraz życzę wytrwałości w podejmowanych działaniach – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.