Asfalt połączy dwie gminy. Umowa z wykonawcą podpisana

W urzędzie miejskim w Otyniu podpisano umowę partnerskiej inwestycji dotyczącej przebudowy drogi pomiędzy Czasławiem (gmina Otyń) a Książem Śląskim (gmina Kożuchów). Dwukilometrowy odcinek drogi powstanie dzięki porozumieniu Gminy Otyń, Powiatu Nowosolskiego i Nadleśnictwa Nowa Sól.

Lasy Państwowe Nowa Sól, Gmina Otyń i Powiat Nowosolski podpisały umowę z wykonawca drogi Czasław - Książ ŚląskiW ramach zadania Wykonawca – firma FUCHS R.J.K – przebuduje drogę do nawierzchni bitumicznej wraz z poboczami gruntowymi. Całość przebudowy zlokalizowana zostanie po istniejącym śladzie drogi, która obecnie ma nawierzchnię tłuczniową. Dodatkowo wykonane zostaną zjazdy, przebudowane przepusty i zamontowane znaki.
Wartość inwestycji to prawie 1,7 mln zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków Lasów Państwowych – 1 mln 280 tys., Gminy Otyń oraz Powiatu Nowosolskiego po ok. 200 tys. zł.
– Warunki przetargu pozwalają na zlecenie firmie z wolnej ręki robót dodatkowych, polegających na wykonaniu dalszego odcinka drogi (około 350m). Wykonanie takich robót na zlecenie Powiatu pozwoliłoby uciągnąć drogę asfaltowa aż do miejscowości Książ Śląski. O takiej możliwości rozmawialiśmy wspólnie we wtorek z Mieszkańcami Książa Śląskiego. Inicjatorami takiego zadania, a także spotkania wiejskiego byli: Radny gminy Kożuchów Marcin Jelinek oraz Radny powiatowy Andrzej Staroszczuk. Rozmowy były bardzo konstruktywne, a decyzja dotycząca realizacji tego odcinka powinna zapaść w najbliższym czasie – zapowiada Starosta Iwona Brzozowska.