ASF pokrzyżował plany poszukiwaczom poroża. Zakaz wstępu do lasu obowiązuje!

Właśnie rozpoczyna się sezon na zrzut poroża. W tym roku jednak te cenne „trofea” będą musiały pozostać w lesie. W związku z ASF w Powiecie Nowosolskim nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Łamanie zakazu będzie karane.

Afrykański Pomór Świń to temat wciąż aktualny. Powiat Nowosolski znajduje się w tzw. strefie czerwonej, w której obowiązuje całkowity zakaz wstępu do lasu.

Apel Wojewody

Właśnie rozpoczyna się sezon na zbieranie poroża. Niestety w tym roku w naszych lasach nie będzie można szukać rzutów. Wszystko przez ASF i obowiązujący zakaz wstępu do lasu. Niejednokrotnie obecność „poszukiwaczy” poroża na terenach leśnych powoduje niepotrzebny ruch zwierząt (w tym dzików) i ich przemieszczanie oraz niszczenie ogrodzeń.

Wojewoda Lubuski apeluje do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zakazów.

Będą mandaty

Nad respektowaniem zakazów będą czuwać leśnicy oraz policjanci, którzy zapowiadają wzmożone kontrole w zakresie wstępu do lasu.

Łamanie zakazu może skończyć się mandatem do 500 zł. Policja może również skierować sprawę do sądu.