ASF: Kolejne gminy w strefie czerwonej

W sobotę Wojewoda Lubuski wydał kolejne rozporządzenie dotyczące zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Obszar skażony obejmuje już 5 powiatów. Przypominamy, że na wyznaczonym obszarze obowiązuje zakaz wstęp do lasu. Po tygodniowej przerwie w powiecie nowosolskim wznowiono przeszukiwania lasów.

W sobotę 30 listopada 2019 roku Wojewoda Lubuski wydał kolejne rozporządzenie dotyczące ASF. Zwiększył się obszar skażony, który obejmuje aktualnie powiat nowosolski, wschowski, zielonogórski, żarski i żagański:

• gmina Sława w powiecie wschowskim,
  • gminy: Kolsko, Siedlisko, Otyń, Bytom Odrzański, Nowa Sól i Kożuchów w powiecie nowosolskim,
  • gminy: Bojadła, Trzebiechów, Zabór, Kargowa, Babimost, Sulechów, Czerwieńsk, Świdnica, Nowogród Bobrzański, Zielona Góra i miasto Zielona Góra w powiecie zielonogórskim,
  • gminy: Brzeźnica i część gminy Żagań położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 do granicy administracyjnej miasta Żagań, wyłączając miasto Żagań w powiecie żagańskim,
  • gminy: Jasień i część gminy Żary położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 do granicy administracyjnej miasta Żary, wyłączając miasto Żary, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 287 do granicy gminy Jasień w powiecie żarskim.”

Przypominamy, że na wyznaczonym obszarze obowiązuje całkowity zakaz wstęp do lasu.

W poniedziałek 2 grudnia zostały wznowione przeszukiwania lasów na terenie powiatu nowosolskiego. Leśnicy, myśliwi oraz wojsko we współpracy ze służbami weterynaryjnymi przeczesują wyznaczone tereny leśne w gminie wiejskiej Nowa Sól.

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z 30.11.2019