ABC Empatii – niezwykła książka trafi do małych pacjentów

Do małych pacjentów nowosolskiego szpitala i przedszkolaków z „siódemki” trafi pakiet książek ABC Empatia, przekazany przez Fundację Czepczyńskich.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Fundacji, Powiatu, szpitala i Miasta Nowa SólABC Empatii to niezwykle pięknie wydana pozycja, która pokazuje świat, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia.

– W sposób przystępny tłumaczy językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu. ABC Empatii uwrażliwi dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia oraz kształtuje pozytywne postaw wśród dzieci i ich rodziców – mówi założyciel fundacji, Artur Czepczyński.

W konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli, uczestniczyli:

Artur Czepczyński –Fundacja Czepczyńskich
Sylwia Wojtasik – członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego
Magda Lentowicz – Pielęgniarka Naczelna, Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli oraz pielęgniarka oddziałowa Brygida Bubel
wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska
naczelnik wydziału oświaty – Irena Sienkiewicz
Irena Ranosz-Talarek – specjalista ds. edukacji, współautorka materiałów edukacyjnych oraz Eryk Czepczyński – bohater książki ABC-Empatii.